4 Locos
Mon @ 5:30 p.m.
Agent Show
Angelina Korniyenko
Fri @ 1 p.m.
An Hour About Nothing
Mon @ 8 p.m.
A Trip to Nashville
Natalie Walsher
Tue @ 12:30 p.m.
Avant-Garbage
Thu @ 11 p.m.
Back to the Future
Wed @ 11 a.m.
Bento Box
Fri @ 3 p.m.
Between the Beats
Bennett Berman and Kuldeep Solanki
Wed @ 4 p.m.
Box Office Breakdown
Garret Neal
Mon @ 6:30 p.m.
B-Sides the Hits
Brooke Jenkins and Rachel Duval
Fri @ 2 p.m.
California Dreamin'
Damian Radulovic and Will Conover
Tue @ 6:30 p.m.
Cool Doug
Wed @ 3 p.m.
David Edward Sims In Conversation
David Edward Sims
Sun @ 10 a.m.
DUO Q
Wed @ 1 p.m.
Dylan's Discourse
Dylan Cohen
Thu @ 2 p.m.
Exchange Program
Mon @ 9 p.m.
Fresh Eyes
Fazal Mohammed, Hind Abdelaziz and Rifqa Falaneh
Thu @ 5:30 p.m.
Games & Gavels
Ryan Burns and Wesley Janicki
Fri @ 10 a.m.
Global Talks & Tunes
Adriana Talavera and Damita M. Menezes
Wed @ 5:30 p.m.
HAL 2018
HAL
Happy Hour
Amy Do, Dylan Cohen and Jonathan Oppenheimer
Home Town Hits
Mary Rose Weber
Tue @ 4 p.m.
Hot Wax
Nina Knuti
Mon @ 10 a.m.
Humans Of DePaul
Thu @ 3 p.m.
It's Out There!
Anna Wolf
Thu @ 10 a.m.
Journals Through Music
Chandler Mihalik
Mon @ 2 p.m.
Junk Drawer Jams
Wed @ 10 p.m.
Late Night Laundry
Christopher Silber
Wed @ midnight
Lessons Learned
Emma Nassif
Fri @ 9 p.m.
Locals Only
Nikki Roberts
Mon @ 3 p.m.
Mom, If You're Listening
Mon @ 7 p.m.
Moody Mix
Libby Springer
Mon @ 1 p.m.
Morning Classics
Dylan Burkhart
Fri @ 9 a.m.
Movies
Adam Babin and John Cotter
Thu @ 6 p.m.
On The Verge
Thu @ 4 p.m.
Panelmonium
Abbas Dahodwala and Haaris Arain
Tue @ 8 p.m.
Pocket News at 5
Mon - Fri @ 5 p.m.
Pocket News at Noon
Mon - Fri @ noon
Queer Cinema Club
Charlotte Perez and Holyn Thigpen
Tue @ 9 p.m.
Rebel Ramblings
Grace Magar, Josh Eckhart and Zach Kuehn
Fri @ 8 p.m.
Reno on the Radio
Jacob Reno
Sat @ 6 p.m.
Scott's Broadcasting Class
Scott Vyverman
Scrawl
Emily Gorski, Gia Zampardo and Kristen Vosberg
Fri @ 11 a.m.
Shout-out to my Future Significant Other
Emily Goldstein and Owen Cahill
Wed @ 6 p.m.
SLAP
Amy Do
Songs That Are Stuck In Our Heads
Tue @ 3 p.m.
Standing in the Minority
Evan Sully
Sat @ 5 p.m.
Tea Time
Anna Wolf
Thu @ 9 a.m.
The 5th Element
Alejandro Hernandez, Anthony Okocha, Jasmine Rush and Natalie Aurelia
Sat @ 1 p.m.
The Backyard
Priya Fink
Thu @ 7 p.m.
The Basement
Marty O'Connell
Wed @ 7 p.m.
The Bird's Nest
Ryan Hebert
Thu @ 8 p.m.
The Boyler Room
Meghan Boyles
Tue @ 11 a.m.
The Buffalo Bro 1/2 Hour
Brother Mark Elder , Jessica Freeman and Juliana Provvidenza
Sun @ 8 a.m.
The DePaul Half Hour
Halle Wagner
Fri @ 12:30 p.m.
The Get Down
Brady Halverson and Sam Jenks
Tue @ 10 p.m.
The In-between
Erin Reynolds and Mary Kate O'Meara
Wed @ 9 p.m.
The Mixtape
Charlie Carey
Thu @ 11 a.m.
The Opening Act
Ty Yamamoto
Fri @ 6 p.m.
The Radio DePaul Podcast
Amy Do and John Cotter
These are Songs
Anna Roth
Tue @ 9 a.m.
The Super Gloomy Honey Show
Taylor Fullerlove
Fri @ 7 p.m.
This Week in Corn Country
Megan Avery
Tue @ 10 a.m.
Truth
Tue @ 2 p.m.
Turn of the Decade
Cecelia Fragakis
Wed @ 10 a.m.
Underground Sounds
Craig Johnson
Thu @ 1 p.m.
Under The L
Adrian Acciardo and Marty O'Connell
Fri @ 3:30 p.m.
What We Did Last Night
Brett Vander Wielen
Mon @ 11 p.m.
Your Mom's Mixtape
Delaney Spangler and Mariana Lawrence
Sun @ 9 p.m.